انجمن بین‌المللی آسمان شب تاریک اکنون ورودی‌ها را برای مسابقه جهانی عکاسی پذیر می‌کند

Recent Categories


Catogery Tags


There’s no content to show here yet.

elias kolovs
dark sky logo

2022 second place winner in the Connecting to the Dark category, Elias Kolovs, “Thousand Stars Hotel.”

wang jin

2022 first-place winner in the Impact of Light Pollution category by Wang Jin, “Milky Way Over Li River.”

chris olivas

2022 first-place winner in the Connecting to the Dark category by Chris Olivas, “Rock climbers under a rising blood moon.”

International Dark-Sky Association hosts its 4th annual global photo contest, sponsored by Visit Utah. Entries must be received by June 30, 2023.

TUCSON, ARIZONA, UNITED STATES, May 17, 2023/EINPresswire.com/ — اتحادیه بین‌المللی آسمان تاریک (DarkSky)، یک سازمان برجسته جهانی در مبارزه با آلودگی نور است، اکنون در حال پذیرش مشارکت‌ها برای مسابقه سالانه چهارم عکاسی “Capture the Dark” خود می‌باشد که زیبایی و مزایای تاریکی طبیعی را جشن می‌گیرد. این مسابقه رایگان است و برای علاقمندان به آسمان شب در سرتاسر جهان باز است.

“هدف از این مسابقه، ضرورت آسمان تاریک برای تمام موجودات زنده است”، گفت راسکین هارتلی، مدیر اجرایی DarkSky. “همانند مسابقات گذشته، تصاویر به مردم کمک می‌کنند تا درباره تأثیرات جدی آلودگی نور آموزش دیده و همه ما را الهام می‌دهند تا آسمان شب را حفاظت کنیم.”

اسپانسر مسابقه عکاسی “Capture the Dark” امسال، دفتر گردشگری یوتاه است. این سازمان متعهد است زندگی در یوتاه را از طریق مدیریت گردشگری مسئولانه ارتقا دهد. “ما به انتظار داریم تا عکاسانی از همه سنین و سطوح مهارتی در سراسر جهان خوشامد بگوییم تا زیبایی آسمان شبهای الهام‌بخش را به تصویر بکشند”، گفت ویکی وارلا، مدیر مدیریتی دفتر گردشگری یوتاه. “حفظ آسمان‌های تاریک به شهرها کمک می‌کند تا اقتصادهای گردشگری دائمی را برقرار کنند و جایگاه ما را به همیشه قوی نگاه دارند ®.”

عکاسان می‌توانند تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳ یک عکس در هر دسته ارسال کنند. ورودی‌ها توسط یک هیئت مدیره عکاسان از سرتاسر جهان که شامل ایما باریا (ایالات متحده)، بن کولی (آفریقای جنوبی)، جف دای (چین)، دکتر لین کیوینگ (چین)، ایان لائر (ایالات متحده) و پاریسا بجلان (ایران) است، ارزیابی خواهند شد.

هشت دسته‌ی ورودی مسابقه و یک جایزه “اختیار مردم” وجود دارد:

۱. ارتباط با تاریکی – عکس‌هایی که منظره و الهام را برای تأمل در انسانیت و مکان ما در جهان نشان می‌دهند.
۲. مکان‌های بین‌المللی آسمان تاریک – عکس‌هایی که تصاویری از مکان‌های بین‌المللی آسمان تاریک تأیید شده را ثبت می‌کنند.
۳. تأثیر آلودگی نور – عکس‌هایی که تأثیرات آلودگی نور بر جانوران، اکوسیستم‌ها، آب‌وهوا، سلامت انسان و تماشای آسمان شب را نشان می‌دهند، از جمله تصاویری از نورپراکنی شدید و چراغ‌های خیره‌کننده.
۴. طرف خوب نور – تصاویری از نور استفاده شده با اصول نورپردازی مسئولانه DarkSky که نشان می‌دهد چگونه نور خارجی زیبا، سالم و کاربردی می‌تواند باشد.
۵. موجودات شب – عکس‌هایی که تأثیرات آلودگی نور بر جانوران و اکولوژی را نشان می‌دهند.
۶. آسمان ژرف – عکس‌هایی که اشیا فضایی عمیق مانند میغ‌ها، کهکشان‌ها و خوشه‌های ستاره را ثبت می‌کنند.
۷. عکاس تلفن همراه – عکس‌هایی که تصاویر آسمان تاریک را با استفاده از تلفن همراه، تبلت یا دوربین GoPro ثبت می‌کنند. عکس‌هایی با دوربین DSLR، دوربین بدون آینه یا دوربین پهپاد مجاز نیستند.
۸. جوانان – عکس‌هایی که هر یک از دسته‌های مسابقه را توسط فردی به سن ۱۷ سال یا کمتر نشان می‌دهند.

عمومی نیز دعوت خواهد شد تا از میان برندگان در هشت دسته‌ی مسابقه، برندهٔ انتخاب مردم را انتخاب کنند که از تاریخ ۳ ژوئیه شروع خواهد شد. به علاوه، عکس‌های گرفته شده در یوتاه برای دریافت جایزهٔ آسمان تاریک یوتاه واجد شرایط هستند.

برندگان هر دسته یک بستهٔ جایزه دریافت خواهند کرد که شامل پوشش ویژهٔ منتشرشده در مجله Nightscape DarkSky، وبلاگ و ارسال‌های رسانه‌های اجتماعی است، همچنین عضویت و سواگ در DarkSky. برندگان همچنین یک کلاه، تی‌شرت و سایر اقلام کوچک از مارک STRGZR دریافت خواهند کرد.

برندگان جایزهٔ انتخاب مردم نیز یک بستهٔ جایزه دریافت خواهند کرد که شامل کارت هدیه B&H به ارزش ۲۵۰ دلار، پوشش ویژهٔ منتشرشده در مجله Nightscape DarkSky، وبلاگ و پوشش رسانه‌های اجتماعی است، همچنین عضویت و سواگ در DarkSky.

تمامی عکس‌های برنده نیز در یک نمایشگاه ویژهٔ DarkSky در موزهٔ اخترشناسی شانگهای در اواخر سال ۲۰۲۳ به نمایش در خواهند آمد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب‌سایت رسمی مسابقه در capturethedark.darksky.org مراجعه کنید.

دربارهٔ اتحادیه بین‌المللی آسمان تاریک
اتحادیه بین‌المللی آسمان تاریک (DarkSky) سازمان برجسته‌ای است که در سراسر جهان در مبارزه با آلودگی نور فعالیت می‌کند. از سال ۱۹۸۸، DarkSky راه‌حل‌های برنده برای اجازهٔ مردم برای لذت بردن از آسمان‌های تاریک و پر از ستاره را در حالی که از مزایای نورپردازی مسئولانه در فضای باز استفاده می‌کنند، ترویج کرده است. DarkSky به ۵۷ کشور در شش قاره می‌رسد و با اعضا، مدافعان داوطلب و مکان‌های بین‌المللی آسمان تاریک در سراسر جهان کمک می‌کند تا محیط شبانه‌ی طبیعی را حفظ کنند. بیشتر در darksky.org بیاموزید.

Mary Davis
Caliber Group
+1 5207954500
mdavis@calibergroup.com
Visit us on social media:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Instagram
YouTube

article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *